Pesti Zsibongó

2018. április 23. hétfő
Szövegméret
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Címlap arrow KÖZ-tér arrow Archív arrow A mi kis városunk 2010
A mi kis városunk 2010

Folytatódik a várostervező valóságshow

A British Council által kifejlesztett műsor az MTV 1-es csatornáján 2009. április 27-től kezdődően 8 alkalommal került megrendezésre az ország 8 városában. A várostervező játékban mindenütt egy-egy fontos helyszín újratervezését kérték a résztvevőktől, és a nyertes ötleteket több városban is felhasználták a városfejlesztésben. A kreatív játék 2010-ben újabb 8 helyszínen folytatódik. Lévai Balázs tévés producer ígéri, hogy idén is egy remek és izgalmas műsor kerül a képernyőre - ezúttal a DEKO TV műsorán. Lehet jelentkezni!
A British Council által kifejlesztett műsor

A DEKO TV júniusban induló sorozatának célja, hogy Magyarország 8 városának „másik arcát", jövőbeni lehetőségeit mutassa be. „A mi kis városunk" stábja várja a lelkes, kreatív jelentkezőket -- életkori megkötés nélkül.

A műsorban nyolc helyszínen mutatják be és alkalmazzák azt a játékot, ahol mindig az adott helyszín egy konkrét fejlesztési területére, problémájára keresik a megoldásokat, ötleteket, az együttgondolkodás lehetőségeit. Mi legyen egy házzal, egy utcával, egy térrel, egy vidámparkkal vagy akár egy szigettel?

Az egyes helyszíneken mindig két csapat vetélkedik egymással. Az egyik csapat laikus városlakókból, a másik pedig profikból, szakértőkből áll. A kétnapos játék első napjának reggelén a helyi polgármester kihirdeti a feladatot – a kiválasztott projekthelyszínt –, majd a két csapat terepszemlét tart. Ezután megkezdik a funkciótervek és a koncepciók kidolgozását. A játék végén egy öttagú, helyiekből álló zsűri dönti el, hogy melyik csapatnak sikerült ötletesebb, de megvalósítható tervvel előállnia, amelyet a város vezetése is felhasználhat a jövőben.

Felhívás
 • Gondolkodtál már azon, hogyan fog kinézni Pestszentlőrinc–Pestszentimre húsz év múlva?
 • Van ötleted arra, hogyan lehetne élhetőbb a Bókay-kert?
 • Hogyan tehetnénk vonzóvá a kastélydombi tömb környékét?
 • Mi legyen a sorsa Pestszentlőrinc városközpontjának?
 • Te hogyan rendeznéd a régi piac területét?
 • Mi lenne az első, amin változtatnál a városban?
 • Mit csinálnál másképp?
 • Mit tud Pestszentlőrinc-Pestszentimre, amit a környező kerületek, városok nem, és hogyan lehetne még jobbá tenni?

A Mi Kis Városunk

Ha érdekel Pestszentlőrinc-Pestszentimre városának jövője, és nyitott vagy az újításokra, tele vagy friss ötletekkel, elképzelésekkel, ha szeretsz csapatban játszani és szeretnél a tévében szerepelni, ha úgy érzed, hogy egy pestszentlőrinc-pestszentimrei városlakó is lehet városálmodó – akkor jelentkezz „A Mi Kis Városunk" Várostervező játék forgatására!

Jelentkezési határidő: 2010. május 27.
Jelentkezés és további információ: Az email cím védve van a spam botoktól, a megtekintéséhez a JavaScript bekapcsolása szükséges
A játékban való részvételt casting előzi meg.
Casting helye és ideje: május 28., péntek, 16 óra,
Kondor Béla Közösségi Ház, Budapest, XVIII. ker., Kondor Béla sétány 8.
A filmben való részvétel kétnapos elfoglaltságot jelent június 1-jén és 2-án (kedd, szerda).


CikkajánlóA teljes plakáthoz kattints a képre!
Olvasta: 5131
Hozzászólások (0)Add Comment

Szólj hozzá Te is!
kisebb | nagyobb szövegmező

busy
 
Következő cikk >
Ajánló

Cikkajánló

 

REPUBLIC: Pozitív élmények sorozatban

Koncert-benyomások egy 15 perces filmetűddel...

 

A bor csodája

Zelnik József A NAGY SZERTARTÁS című megkerülhetetlen kötete, mely egy mély titkot is feltár...

 

Kepes András iskolái

Egy vérbeli újságíró szellemes önvallomása. Lehet tanulni tőle...

 

Libasültek

Márton-napra és azután...

 

Sütőtökszezon

A sütőtök a legolcsóbb téli vitaminforrásunk, de ha mindig sült tök formájában fogyasztjuk, hamar rá lehet unni...

 

Tök jó!

Sima vagy rücskös, kolbász vagy bunkó, repülő csészealj? Mindegyik tök, és mégis tök más...

 

Itt a világvége...

A világvége illemtana. Kell ez nekünk? A Meszlényi könyv kritikája...

 

Kelta zene, ír sztepp

Mi ez a tánc, fiatalok? Az 1994-es Eurovíziós fesztivál legnagyobb szenzációja...

 

Kisfarsangolunk

A hagyományos ünneprend szerint három farsangos időszakunk van: a kicsi, a nagy meg a zöld...

 

Ne köpd ki a szőlőmagot

A szőlőszem csodáit nagyrészt még ma is titok fedi...

Legfrissebb hozzászólások >>

Levél Stockholmból: Kis mellű lányok előnyben
Sziasztok, Kedves Sorstársaim! Már két hónappal ezelőtt égetett ez az ügy, hogy kicsik a mel...
Az Állami lakótelep
Üdvözlök minden régi Állami telepit! Én is a 81/1-ben laktam, a szomszédok Szabóék voltak. ...
Az Állami lakótelep
Drága barátnőm Ágika!Remélem még visszatérsz ide és olvasod,köszönöm a szavaidat,és igen...
Csonka fórum a Dagály jövőjéről
Ez az egykori légifelvétel magáért beszél. Nem kellett volna lerombolni a Dagály Fürdőt! A b...
Napjaid gyümölcse
Érdekes. Eddig ebből az általános nézőpontból még nem tekintettem Bellow-ra. Mindig inkább ...
Az Állami lakótelep
Hát nem is értem,hogy miért csak most kerestem rá! Ott születtem,és talán az utolsók közöt...
Alábecsült kincsünk: a pesti Dagály fürdő
Gratulálok! Remek összeállítás, klassz képek.
Savanyú káposztából - változatosan
Vendégvárónak is kitűnő! Mi eleve imádjuk a savanyú káposztás palacsintát, amelynek a töl...
Támogatom a Pezsit >>
PayPal számlán keresztül
PayPal - a biztonságos és egyszerű módja az online fizetésnek!
Amennyiben cikkeink, vagy akár csak egyetlen anyagunk is tetszett, az hasznosnak bizonyult, örömöd lelted benne, vagy egyszerűen csak értékazonosságot érzel lapunk szellemiségével, és valamilyen szimbolikus, de anyagai értelemben vett módon szeretnéd támogatni a kiadvány megmaradását, az ilyen fajta közlésformák kiteljesedését, akkor megteheted ezt egyszerűen és biztonságosan, a PayPal globális internetes banknál létesített "Pesti Zsibongó támogatói számla" javára, a PayPal biztonságos fizetőkapuja segítségével, tranzakciós költségektől mentesen.
Bankkártyával is!
Ha nem rendelkezel PayPal számlával és nem is szeretnél nyitni, de támogatnád a Pezsit, akkor ugyancsak a PayPal biztonságos felületén >> PPal számla nélkül is utalhatsz bankkártyával.

Mozilla Firefox

Ajánlott böngészőnk
Kattints a képre!

Ajánlott böngészőnk - kattints a képre és töltsd le...

A leggyorsabb és
legbiztonságosabb böngésző.
Magyarul beszél és ingyenes.
Ráadásul mindent látni fogsz...

Töltsd le és installáld
pillanatok alatt!

Pezsi blogger kamera >>

Kattints a képekre!

Pezsi Tipp!
Egy már nyitott kártya mellett, a balra és jobbra mutató billentyű-nyilakkal közvetlenül is lépegethetsz a filmek között, illetve egyszerre több filmkártyát is kinyithatsz, azokat tologatva elrendezheted. A lejátszás kezeléséhez vidd az egeret a film fölé...

Exkluzív

Billy Cobham >>
Kattints a képekre!
Nagyításhoz kattints a képre! Nagyításhoz kattints a képre!

Pesti kertek

Találkozás Pesti Lászlóval, a Népliget örökös főkertészével...

Pesti László írásai

Az első sorozat >>
Kattints a képekre!

Aki hallja adja át!
Pesti László, a Népliget örökös főkertésze és - ebben az első sorozatban állandó szerzőtársaként - Tarjányi Ferenc eredeti írásainak első sorozatát nyújtjuk át olvasóinknak. Az írások a "Pesti kertek" rovat szerves részei, melyeket Laci bácsi kérésének eleget téve teszünk közkinccsé. A cikkek és a kapcsolódó, Laci bácsi által rajzolt helyszínrajzok a fenti képek bármelyikére kattintva elérhetők. Az egérrel a képek fölé navigálva a cikkek, térképek címe is megjelenik ("alt tag"). A fenti állományt folyamatosan bővítve tesszük közzé, de az első sorozat teljes anyaga, összesen 13 írás, >> Varga E. Árpád-nak köszönhetően már elérhető a KIA Ökológiai Könyvtár >> honlapján...

Képforgó

sargavil_RL.jpg